Allcar logo

PLASTI DIP (Racer Dip)

nový modernejší vzhľad vozidla a ochrana laku

Čo je to PLASTI DIP (Racer Dip)?

PLASTI DIP je viacúčelový syntetický gumový náter s vysokou flexibilitou, ktorý je možné jednoducho nanášať na očistený povrch.
Táto tekutá guma sa nanáša striekaním, čím sa vytvorí súvislá vrstva, ktorú je možné kedykoľvek dokonale odstrániť.

PLASTI DIP má množstvo využití, ako v interiéroch tak aj v exteriéroch. Dobre prilne na kovy, drevo, kameň, sklo, textil, plasty, gumu a betón.
Okrem ochrany proti korózii naviac ponúka i protisklzové a elektroizolačné vlastnosti.
Vrstva PLASTI DIP sa dokáže voči svojej pôvodnej veľkosti až štvornásobne natiahnuť a odoláva teplotám v rozmedzí od -34°C do 93°C.
Stále zostáva pružná a nezačne sa trhať alebo praskať ani v extrémnych podmienkach.

Aké je využitie PLASTI DIP (Racer Dip)?

Možnosti využitia PLASTI DIP sú skutočne široké.
Hlavné využitie PLASTI DIP je vo svete motorizmu hlavne z dizajnových dôvodov vďaka matnému vzhľadu.
Okrem toho, že vzhľad Vášho auta získa modernejší a nový rozmer, jeho pôvodný lak bude chránený pred kamienkami, poškriabaním a poveternostnými vplyvmi.

Okrem hlavného použitia na karosérie vozidiel sa môže aplikovať na kov, gumu, drevo, plasty, sklo, kameň a podobne.
Vďaka svojim vlastnostiam sa využíva napríklad ako ochrana pred koróziou, vyblednutím a poškodením laku, oxidácii plošných spojov, ale aj na izoláciou vodičov a elektrických spojov.

Vlastnosti PLASTI DIP (Racer Dip)

Vrstva PLASTI DIP je odolná voči vplyvom počasia (UV žiarenie, voda, vietor...), zmenám pH (kyselé / zásadité látky), soli, treniu a má aj elektroizolačné vlastnosti.
Problém nepredstavuje ani umývanie vysokotlakovými čističmi (WAP), prípadne v klasických dotykových umývačkach na benzínových čerpadlách.

Je možné vrstvu PLASTI DIP (Racer Dip) odstrániť?

Najzaujímavejšou vlastnosťou vrstvy PLASTI DIP je práve možnosť úplného a nenáročného odstránenia bez poškodenia pôvodnej podkladovej vrstvy.
Pri dostatočne hrubej vrstve PLASTI DIP je možné dokonca stiahnuť ju v jednom kuse. PLASTI DIP nezanecháva na podklade žiadne stopy, žiadne škvrny alebo lepidlo, ako je tomu u pri fóliach.
Pri poškodení už existujúcej vrstvy PLASTI DIP nie je potrebné prestriekať celú časť znova, ale poškodenie je možné jednoducho opraviť lokálne.

Odborná montáž PLASTI DIP (Racer Dip)

Aj keď je aplikácia technológie PLASTI DIP relatívne rýchla a jednoduchá (v porovnaní s lepením fólie na karosériu), je nutné ju vykonávať presne stanovenými pracovnými postupmi.
Firma Allcar s.r.o. je ako jediná v Trenčianskom kraji autorizovaným odborným servisným strediskom pre aplikáciu technológie PLASTI DIP.

AllianzAxaČSOBGeneraliGroupamaKomunálna poisťovňaKooperatívaUnionUniquaWustenrot
 
©2012 Allcar, Bratislavská 119, 911 05 Trenčín, tel.: +421 905 606709, +421 918 391802, e-mail: info@allcar.sk